• 1400/10/03 - 14:14
  • تعداد بازدید خبر : 48
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه

تاکید مدیر شبکه بهداشت ودرمان بندرانزلی بر مشارکت گسترده مردم برای دریافت نوبت سوم واکسن کرونا

دکتر صیاد، با اشاره به اهمیت واکسیناسیون بر علیه بیماری کووید۱۹، از مردم شهرستان خواست هر چه سریع تر برای دریافت نوبت سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بندرانزلی، دکتر بابک صیاد ، مدیر شبکه بهداشت ودرمان بندرانزلی  با بیان این که بیش از 84 درصد جمعیت بالای دوازده سال بندرانزلی نوبت اول، و 79درصد نوبت دوم و14درصد نوبت سوم  واکسن کرونا را دریافت کرده اند، بر لزوم دریافت نوبت سوم واکسن کرونا تاکید کرد و از مردم شهرستان  خواست با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، دز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند زیرا این موضوع می تواند در راستای مقابله بهتر با بیماری کووید۱۹ موثر باشد. 

او همچنین اضافه کرد: آن دسته از افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکرده اند، لازم است هر چه زودتر برای تزریق واکسن کرونا اقدام و کارت واکسیناسیون خود را دریافت کنند تا با مشارکت همگانی بتوانیم به مدافعان سلامت برای شکست کروناویروس و رهایی از این بیماری همه گیر، کمک کنیم.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان بندرانزلی اظهار کرد: همچنان می توان از اثربخشی پروتکل‌های تجربه شده در طول دوره پاندمی کرونا در مهار امیکرون نیز بهره‌مند شد . بنابراین باید نکات بهداشتی رعایت شود. راهکار مقابله با هر سویه جدید رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی، واکسیناسیون، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور غیرضروری در تجمعات است.

همچنین با سردی هوا ضرورت دارد از حضور در فضاهایی با تهویه ضعیف و محیط‌های شلوغ و سرپوشیده پرهیز شود چرا که فرصت بیشتری را برای انتشار ویروس فراهم می کند.

علاوه بر این، تزریق دز یادآور، مصونیت در برابر بیماری کووید-۱۹ را افزایش می دهد .

این مسئول در ادامه با بررسی نحوه ارایه خدمت در مراکز ۱۶ ساعته، از عموم شهروندان خواست تا در صورت مشاهده علایم کرونا، به پزشک  و یا مراکز ۱۶ ساعته شهرستان مراجعه کنند تا از شدت یافتن بیماری و چرخش بیشتر ویروس کرونا در جامعه، پیشگیری شود.

  • گروه خبری : اخبار شبکه بهداشت و درمان انزلی
  • کد خبر : 81087
کلمات کلیدی

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 26 مرداد 1400